Přestup do 1. - 6. třídy

Volná místa 2021/2022

Přijímáme děti do 1. až 6. třídy.

Předběžná přihláška do 1. třídy

Předběžná přihláška do 2. - 6. třídy 

Předběžná přihláška je nezávazná. Na jejím základě se s vámi spojíme a probereme vše potřebné. 

Samotný přestup je pak velmi jednoduchý - viz dále.

Chcete vědět více? Stačí nás kontaktovat.

1. krok: Předběžná přihláška

K ničemu vás nezavazuje. Potřebujeme jen vědět, kdo se k nám hlásí a kdo jsou jeho rodiče. Na jejím základě se s vámi spojíme, abychom se domluvili na všem potřebném.

Předběžná přihláška do 1. třídy

Předběžná přihláška do 2. - 6. třídy 

Předpokladem je také souhlas s

Hodnotami a pedagogickými principy ScioŠkol

2. krok: Zápis prvňáka do spádové školy

Pokud Vaše dítě navštěvuje 2. a vyšší třídu, přejděte rovnou na 3. krok.

V případě prvňáčka postupujte takto. Naše škola bude zapsána do školského rejstříku s účinnosti od 1. září 2021 (standardní proces). Dokud škola není formálně v rejstříku škol, nemůžeme prvňáčka zapsat. Abyste tedy splnili svou povinnost, zapsat dítě v průběhu dubna k plnění povinné školní docházky, musíte tak učinit v jiné škole, typicky ve škole spádové. 

Nechcete-li nebo nemůžete zapisovat dítě do spádové školy, můžete nás požádat o zapsání dítěte do 5. ScioŠkoly Praha (jedna z našich již plně funkčních škol). Do kolonky "Kterou mateřskou školu dítě navštěvuje?" v předběžné přihlášce uveďte "chceme zapsat dítě do 5. ScioŠkoly Prahy"

3. krok: Rozhovor s rodiči a dítětem

S rodiči i dítětem se potkáme osobně či virtuálně, a to na základě podané předběžné přihlášky (odkaz viz 1. krok). Chceme vás i vaše dítě lépe poznat a dát vám příležitost doptat se na vše, co vás zajímá.

Povinným kritériem přijetí je prokázaní:

  • zda rodiče znají a sdílejí pedagogické zásady a výukové metody využívané ve ScioŠkolách,
  • zda si jsou rodiče vědomi, jakým způsobem se ScioŠkola liší ve svých výukových metodách a přístupu k dítěti od standardních základních škol,   
  • zda koncepce ScioŠkol odpovídá očekávání rodičů.

 Názory, postoje a životní hodnoty rodičů posuzovat určitě nebudeme.

Hodnotami a pedagogickými principy ScioŠkol

4. krok: ScioŠkola na zkoušku

Chceme dětem umožnit, aby si školu vyzkoušely předtím, než do ní nastoupí. Pokud to tedy situace dovolí, umožníme dětem i rodičům "ScioŠkola na zkouškou" formou tvůrčí dílny přímo v budově školy v Bubenči nebo v některé z našich stávajících ScioŠkol.

5. krok: Formality vyřídíme za vás

Pokud se shodneme, že ScioŠkola je pro Vás a Vaše dítě to pravé, podepíšeme společně smlouvu o vzdělávání a vyřídíme vše potřebné ohledně přestupu s vaší původní školou. Ohledně přestupu nemusíte tedy nic řešit. Přestup formálně vyřídíme k 1. září 2021, kdy rozhodneme o přestupu dítěte do 6. ScioŠkoly (dříve to z legislativních důvodů není možné).

To platí i pro prvňáčky, kteří již byli zapsáni do jiné (nejčastěji spádové) školy. Stejně tak pro prvňáčky, kteří požádali o zápis do naší 5. ScioŠkoly Praha.

Ve vaší původní škole nemusíte nic vyřizovat. Nicméně, jakmile bude jisté, že budete přijati do ScioŠkoly, je dobré dát o svém záměru přestoupit v září do ScioŠkoly stávající škole ve své škole vědět. 

6. krok: Nástup

Nová škola, která dává smysl, bez stresu, bez známek. Škola, kam se děti těší, a která je připraví na život v měnícím se světě.